Kontakt

605-844-424 - rozmiar32@o2.pl - Zapytaj o produkt 9:00 - 20:00

Jak sprawdzić jaka jest moja rozmiarówka?

0
jak-sprawdzić-jaka-jest-moja-rozmiarówka

Jak sprawdzić swój rozmiar ubrań

W artykule sukienki damskie na jaki wzrost wybrać? omówiłam szczegółowo jak odpowiednio dobrać sukienkę do niskiego wzrostu 150, 155, 160 czy 165 cm. Przedstawiłam również na jaki wzrost dostępne są sukienki dla niskich polskiej produkcji Rozmiar32.pl, a szeroki asortyment sukienek w modnych kolorach obejmuje:

 • sukienki 152 cm damskie

 • sukienki 158 cm damskie

 • sukienki 164 cm damskie

Z tego artykułu dowiedziałyście się jak optymalnie wybrać rozmiar wzrostu najlepszy dla Waszej niskiej sylwetki. Obiecałam także opisać jak wybrać rozmiar sukienki dla niskiej?, ale to po krótkim wprowadzeniu….

Niektóre z Was unikają kupowania ubrań w internecie, ponieważ uważacie, że dobór rozmiaru sprawia trudność. Warto więc zapoznać się z kluczem polskich rozmiarów ubrań damskich, a zakup online modnej sukienki będzie szybki i bezpieczny bez wychodzenia z domu.

Otóż rozmiary odzieży damskiej występują w następujących oznaczeniach w zależności od producenta czy marki:

 • rozmiary damskie oznaczone literami xxs, xs, s, m, l, i tak dalej…
 • rozmiary damskie oznaczone liczbami 32, 34, 36, 38, 40, i tak dalej…

Najmniejszy rozmiar damski literowy to rozmiar xxs, natomiast najmniejszy rozmiar damski cyfrowy to rozmiar 32, a kolejne rozmiary są co 4 cm.

Podsumowując damskie rozmiary ubrań niezależnie od rodzaju oznaczeń są równoznaczne i tak:

 • rozmiar 32 to xxs,

 • rozmiar 34 to xs,

 • rozmiar 36 to s,

 • rozmiar 38 to m,

 • rozmiar 40 to l, i tak dalej…

Mam nadzieje, że ten opis dał odpowiedź na pytania: jaki to rozmiar 32 xxs, 34 xs, 36 s, 38 m, 40 l?

Rozmiary ubrań dla niskich pań

Trzeba jednak mieć świadomość, że producenci mogą posiadać własne tabele rozmiarów, dlatego przed zakupem należy zapoznać się z tabelą danej marki odzieży. Na pewno niejednokrotnie zauważyłyście zjawisko zawyżonych lub zaniżonych rozmiarów ubrań.

Przedstawiona tabela rozmiarów damskich dla niewysokich Rozmiar32.pl obowiązuje do wszystkich wysokości wzrostu 152, 158, 164/170 cm jakie produkuje polska marka odzieży dla niskich kobiet. Tak, tak to nie pomyłka. Dziwicie się jak to możliwe przecież jesteście niskie i różnicie się wzrostem. Precyzyjnie objaśniłam to we wspomnianym wcześniej artykule, wskazałam tam czym różnią się sukienki dla niskich pań? Warto poczytać by dokonać udanego zakupu modnej kiecki w małym rozmiarze i uniknąć konieczności przerabiania sukienki czy jej zwrotu i niepotrzebnego zawodu z nieudanego zakupu.

Jak korzystać z tabeli rozmiarów damskich

                   

W tabeli rozmiarów odzieży podane są wymiary obwodu ciała, a nie wymiary odzieży. Oznacza to, że wybrana odzież w danym rozmiarze nie ma wymiarów wskazanych w tabeli, a są to wymiary Waszego ciała. Dzieje się tak ponieważ każda odzież ma tzw. luz i jest on różny w zależności czy jest to bielizna, sukienka czy płaszcz? Innymi słowy wybieramy rozmiar naszego ciała, a producent odzieży dobrał już stosowny luz dla odzieży w zależności od przeznaczenia, modelu i materiału z jakiego jest wykonany. Tabela rozmiarów pomaga wybrać odpowiedni rozmiar dla Was. By ułatwić sobie to zadanie, należy:

 • dokładnie wymierzyć obwód klatki piersiowej, obwód pasa, obwód bioder, pomiaru dokonujemy w najszerszym miejscu bez naciągania centymetra krawieckiego czy wciągania brzucha 😊,
 • przeanalizować rozmiary, które są przedstawione w tabeli i wybrać ten, który jest najbardziej zbliżony do naszych wymiarów.

Jeśli macie wątpliwości, gdy jesteście pomiędzy rozmiarami wybierzcie rozmiar mniejszy lub większy w zależności czy lubicie odzież dopasowaną czy luźniejszą.

Czasami pytacie mnie, który rozmiar wybrać jeśli macie nieproporcjonalną budowę ciała? Problem ten występuje gdy jesteście dwurozmiarowe tzn. na przykład biodra są szersze od biustu lub odwrotnie. Wybieramy z tabeli rozmiarów zawsze najszerszy obwód naszego ciała i to będzie Wasz rozmiar. Sukienki dzianinowe są elastyczne i zniwelują różnice w budowie ciała. Tym bardziej, że sukienki nie mają wszywanych rękawów i zaszewek biustowych, zaprojektowane są z myślą o nietypowych kobiecych sylwetkach.

Mam nadzieję, że ten artykuł wskazał Wam

Jak wybrać sukienki dla niskich

Jak sprawdzić jaka jest moja rozmiarówka

Luiza, z pasji do mody

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl